52 329 05 00
Bydgoszcz, PL

 

Wypoczynek

Bydgoszcz położona wśród lasów nad dwiema rzekami, Wisłą i Brdą połączonych Kanałem Bydgoskim, jest idealnym miejsce dla osób aktywnie spędzających czas, jak i tych, którzy chcą odpocząć i nabrać sił podczas urlopu.

Gród nad Brdą odkrywa przed swoimi Gośćmi niesamowite atrakcje. Pierwsza to Wyspa Młyńska, znajdująca się w Centrum Miasta, która zbiera niezliczoną liczbę nagród za najlepiej zrewitalizowany obszar. Usytuowanych jest na niej wiele muzeów, które można odkrywać, jak i spędzać czas w rekreacyjnych obszarach wyspy, przeznaczonych dla dzieci i dorosłych. Kolejne przystanki to gotycka Katedra z XV w., Stary Rynek, gmach Opery Novej, ul. Gdańska z muzyczną dzielnicą i najnowsze atrakcje, czyli grająca fontanna przy Filharmonii Pomorskiej oraz Fontanna Potop, która dopiero niedawno odzyskała swoje piękno. Kanał bydgoski także zachwyca, a dodatkowo zaprasza na spacer tramwajem wodnym, zasilanym energią słoneczną. Wspomnieć należy także o Myślęcinku czyli Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, który jest największym w Polsce parkiem miejskim, a w którym na odwiedzających czeka moc atrakcji.

 

Bydgoski Węzeł Wodny jest najcenniejszym zasobem środowiska miasta. Stanowi on element międzynarodowych dróg wodnych: E70 łączącej Antwerpię z Kłajpedą oraz drogi E40 łączącej Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym. W skład węzła wchodzą łączące się ze sobą, skanalizowane, bądź spławne cieki wodne o łącznej długości nabrzeży ok. 100 km. Ponadto Bydgoski Węzeł Wodny jest łącznikiem dorzeczy Wisły i Odry. Fanom aktywnego wypoczynku Bydgoszcz zaoferować może również spływy kajakowe, pole golfowe, ścieżki rowerowe, trasy do Nordic Walkingu, skateparki, baseny oraz sale sportowe.

 

Do Restauracji hotelowej zapraszamy na pyszny poczęstunek, a do Baru na mały relaks wraz z grami kinetycznymi i karaoke. Ponadto, żeby aktywnie spędzić czas, wystarczy wyjść z Hotelu i przejść 150 m, aby znaleźć się w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, w którym przygotowane są następujące atrakcje:

  • kompleks pomieszczeń do różnorodnych form masażu;
  • sauny, jacuzzi i gabinety hydroterapeutyczne do hydromasaży, biczów wodnych, kąpieli terapeutycznych oraz błotnych;
  • hala sportowa składająca się z boiska do siatkówki, koszykówki oraz halowej piłki nożnej;
  • bogato i nowocześnie wyposażona siłownia;
  • pływalnia zawierająca sześć torów.

Dla naszych Gości, przygotowaliśmy specjalną ofertę, Voucher Rabatowy, umożliwiający skorzystanie z powyższych atrakcji z 25% rabatem.

Poniżej zamieszczamy linki do stron, które pozwolą zapoznać się obszerniej z atrakcjami czekającymi na Państwa w naszym mieście, oraz ośrodków kulturalnych, które czekają na Państwa ze swoją ofertą:

Bydgoszcz.pl – oficjalna strona Bydgoszczy.

VisitBydgoszcz- strona na której znajdziecie Państwo najświeższe informacje o atrakcjach czekających w naszym mieście.

Filharmonia Pomorska – strona Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego. Filharmonia posiada salę koncertową ze słynną w świecie akustyką.

Teatr Polski – strona Teatru Polskiego w Bydgoszczy im. Hieronima Konieczki, prezentuje miejsce wielu przeżyć artystycznych, w którym realizowane są m.in.: Festiwal Prapremier oraz Festiwal Camera Obscura (Międzynarodowy Festiwal Reportażu).

Opera Nova – strona Opery Novej, teatru operowego, pełniącego również rolę teatru muzycznego. Odbywa się w niej m.in. Bydgoski Festiwal Operowy, czy też Camerimage (jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęcony sztuce operatorów filmowych).

Rozmiar czcionki
Kontrast